Вознемирувачко видео: Човек жив горел за Ноќта на вештерките

На Јутјуб се појави видео каде се гледа како маж жив горел за Ноќта на вештерките.Видеото почнува на една од бините на булеварот Санта Моника, а веќе во 23-та секунда камерата го бележи моментот кога човекот  ненадејно се самозапалува и трча кон толпата која бега од него. Тој  паѓа на земја, а околу него се собираат луѓето. Додека некои се обидуваат да го изгаснат оганот од него, другите го исмејуваат.

- Дали оваа е вистински? – прашува еден од присутните.

Полицијата работи на расветлувањето на случајот.

06.11.2013 - 12:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега