Астрофизичарот Шервински тврди: Кисел дожд ќе го уништи светот во 2014 година?

Астрофизичарот Албер Шервински од Универзитеот „Кембриџ“ тврди дека во 2014 година „кисел облак“ ќе го уништи целиот жив свет.

Шервински кој  соработува со НАСА е убеден  дека киселиот облак со должина од 16 милиони километри се движи кон планетата Земја и дека следното лето ќе го уништи целиот свет, пренесуваат американските медиуми.

Но  НАСА смирува и тврди дека нема никави податоци за киселиот облак.

 

06.11.2013 - 11:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега