Дал отказ бидејќи земал преголема плата!

Сандип Џија работел како програмер во една ИТ фирма во Бангалор и платата месечно му изнесувала околу 530 евра, но и понатаму бил депримиран бидејќи голем број луѓе во неговата земја живеат на работ на егзистенцијата.

- Не можев да го поднесам фактот дека јас седењето зад компјутер добивам толку пари, додека толку луѓе едвај успеваат да состават крај со крај. Го решив проблемот, така што дадов отказ и ќе побарам работа на која ќе имам поподносливи услови, вели човекот.

Во Индија повеќе од 844 милиони луѓе живеат под границата на сиромаштијата, според податоците на Светската здравствена организација.

06.11.2013 - 10:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега