Голема полициска акција против Ал каеда со кадифени мечиња

Голема полициска акција во Турција која била спорведена против Ал Каеда. Турската полиција уапси 16 лица . Акцијата е оргинизирана на теиторијата на четири турски окриузи,Ерзинџан, Конија, Дијарбекир и Истанбул.

Акциите биле изведувани со невообичаена внимателност, јави Си-Ен-Ен-Турк. Припадниците на полицијата  ѕвонеле на вратите и ги читале налозите за претрес, потоа ги известувале осомничените, дека доколку во домот има жени, претресот ќе се извршува од полицајки, а на местата, каде имало деца, полицајците им делеле подароци, кукли и кадифени мечиња. 

Оваа несекојдневвна глетка полицијата со кадифени мечиња била снимена од безбедносните камери.

06.11.2013 - 09:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега