Велешанецот си лежел на пругата - возот поминал преку него

Обид за самоубиство или нешто друго. Се уште не е позната причината поради која 46 годишниот велешанец кој утрово беше повреден во железничка несреќа на влезот на Велес легнал на железничката пруга. Како што велат очедвидци, мажот лежел во должина на пругата а возот поминал преку него. За среќа, машиновозачот го забележал човекот па успеал да ја намали брзината. Човекот поминал со полесни повреди. 

31.10.2013 - 13:02

најчитано сега