Сноуден пронајде работа во Москва

Бегалецот и поранешен американски известувач Едвард Сноуден пронашол работа во Русија, изјави неговиот адвокат Анатолиј Кучерина, говорејќи по повод објавените нови фотографии на популарниот руски веб сајт „Lajf njuz“. Сноуден од 1 ноември ќе работи во едно од најголемите руски интернет портали - изјави Кучерена, не прецизирајќи за што се работи. На снимката која ја има објавено „Lajf njuz“ која е направена во септември, е прикажан Сноуден како се вози во чамец низ реката во Москва, а во позадина се гледа Храмот на Христос Спасителот. 

 

 

31.10.2013 - 12:49

најчитано сега