Путин најмоќен човек на планетава

Рускиот претседател Владимир Путин е прогласен за најмоќен човек на светот според листата која ја состави магазинот Форбс. Така Путин го смени Обама од водечката позиција, американскиот претседател Барак Обама. 

Форбс соопшти дека Путин кој минатата година беше трет на листата, ја покажа својата доминација во дипломатските менаври за време на кризата во Сирија, а се споменува и неговата улига со судбината на поранешниот агент на ЦИА Едвард Сноуден. 

 

 

31.10.2013 - 12:25

најчитано сега