Духот на Чаевес ги преплашил работниците во метро во Каракас

Работници во метрото во венецуелскиот град Каракас беа преплашени кога го забележале духот на поранешниот претседател на Венецуела Хуго Чавес. Ваквата информација лично ја пренел и актуелниот шеф на државата Николас Мадуро. 

Мадури дури и лично ја покажал фотографијата од необичниот феномен. Таа ја направил еден од сведоците кои го забележале ликог на Чавес. 

Во април во предизборната кампања за претседателските избори, Мадуро објави дека духот на Чавес кој почина на 5 март од рак, му се јавил под формата на птица. Во јуни Мадуро сподели со жителите на Венецуела дека Чавес му се појавил од планините во околината на Каракас.

31.10.2013 - 09:30

најчитано сега