Насилници претепале малолетник од Куманово

Група насилници од Куманово си заработија кривична пријава поради тепачка.

Се работи за 15-годишниот Ф.Л. 16-годишниот С.С. и 17-годишниот Ф.С. кои на  22 минатиот месец на улицата „Страшко Симонов“ во Куманово пријавените кои се движеле со патничко возило, по што од возилото излегол Ф.Л. и без повод и причина физички го нападнал 15-годишниот  Н.С. удирајќи го во пределот на главата и телото.

Потоа од возилото излегле С.С. и Ф.С. кои заедно со Ф.Л. продолжиле да го удираат Н.С. во пределот на целото на тело, нанесувајќи му тешка телесна повреда.

30.10.2013 - 13:45
Фото: 
Сител

најчитано сега