ВИДЕО: Скандал го потресе натпреварот за избор на најдобар бразилски задник

Натпреварот за најдобар задник во Бразил, популарниот Мис БумБум, годинава го потресе „скандал“ во чие средиште се најдоа двете финалистки, кои останатите кандидатки ги обвинија за подмитување на судиите.

 

Имено 25 годишната Мари Соуса и една година помладата Елена Амарал двете финалиски наводно платиле да завршат на првото и второто место. Второто место Елена ја чинело 18.000 фунти, а цифрата за првото место засега не е позната. Но кандидаткитеките сметаат дека станува збор за двојно поголема сума. 

 

29.10.2013 - 13:17

најчитано сега