Крива Паланка: Пијан тепал се пред себе

Пијан 32 годишен жител на кривопаланечкото село Луке вчера околу 14 часот кај местото викано Маало Долинарци физички напднал свои соселани. Кога дошла полицијата да интервенира, тој почнал да им се заканува и на полицајците. Потоа, искршил еден прозор и физички нападнал свој соселанец во пределот на главата при што му нанел тешка повреда. Полицијата му поднесе кривични пријави за насилство и напад врз службено лицеж

29.10.2013 - 12:36

најчитано сега