Скопјанец остана без пари и златен накит

Уште една куќа во СКопје мета на крадци. Се работи за куќата на 64-годишниот Г.С. во населбата Стопански двор каде пред два дена непознат сторител влегол и си заминал со полни раце.

Крадецот успеал да одземе златен накит, 3.500 евра и 13.200 денари, со што направил штета од 250.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

29.10.2013 - 11:53
Фото: 
Сител

најчитано сега