Скопјани пиеле заедно па се испотепале

Кривична пријава за скопјанец кој се довел во алкохолизирана состојба и започнал тепачка.

Се работи за 51-годишниот И.М. од Скопје  кој на улицата  „Џумајска“, дошол во домот на С.И., и откако се довеле во алкохолизирана состојба, настанала вербална расправија и тепачка помеѓу истите, во која си размениле удари со тупаници и разни предмети по телото, при што С.И. се здобил со тешки телесни повреди во главата и телото.

најчитано сега