Кичевчани со боксирач претепале прилепчанец во кафе-бар

Кичевчани си заработија кривична пријава поради нанесување тешка телесна повреда.

Се работи за 26-годишниот Б.З. од кичевско  и уште едно непознато лице кои во ходникот од кафе барот „Лити“ физички го нападнале Н.М. од селото Дебреште, прилепско.

Насилниците со метален бокс му нанеле тешки телесни повреди по телото на прилепчанецот.

најчитано сега