Време: Летен ден на крајот од октомври

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 21 до 28 степени.

Во Скопје слично време со температура до 25 степени

28.10.2013 - 08:43

најчитано сега