Касата празна аптекарката преплашена - ограбена аптека „Цитофарм“

Засега непознат разбојник ја ограбил аптеката „Цитофарм“ во Велес.

Според информациите од полицијата, разбојникот влегол во аптеката вчера околу 19 часот, и се заканил на аптекарката и украл 15.000 денари.

Полицијата трага по натрапникот.

 

 

27.10.2013 - 11:13

најчитано сега