Жељко и Јована Јоксимовиќ очекуваат бебе

Српскиот композитор и пејач, 41 годишниот Жељко Јоксимовиќ и неговата 32 годишна сопруга, водителката Јована Јанковиќ го очекуваат своето прво дете.

Според српските медиуми, Јанкович е во третиот месец од бременоста, а приновата треба да дојде на свет во април.

Жељко и Јована биле пресреќни што наскоро ќе станат родители.

 

26.10.2013 - 15:37

најчитано сега