ВИДЕО: Ескплозија рзнесе пола зграда во Карловац

Вистинска драма се одвиваше утрово во Карловац каде во една зграда експлодирала плинска боца при што буквално го разнела целиот кат. 

Експлозијата се случила во еден од становите на зградата околу 8 часот, при што се повредени осум лица. Најтешко е повредена 80- годишна старица.

Според очевидците, експлозијата била премногу јака дури и прозорите од соседните згради биле скршени

- Се беше чад , дим и прашина, расфрлани цигли, детонацијата наеднаш експолодирала. Видов полн ходник со цигли ја здогледав бабата викнав пожарникари тие веднаш дојдоа и бабата ја спуштија со мрежа надоле., раскажува сведок за Радио мрежницу

25.10.2013 - 13:04

најчитано сега