Голема полициска акција во Грција - запленети 12 килограми кокаин

 Во голема полициска акција во Грција  беа запленети 120 килограми кокаин, пишува весникот „Катимерини“.

Грчката полиција упасила седум лица меѓу кои Грци, Албанци и еден  Грузиец. Како што наведува весникот против уапсените и претходно биле покренувани обвиненија за трговија на дрога.

 

 

 

25.10.2013 - 12:24
Фото: 
Сител

најчитано сега