Бикот има премногу обврски, Ракот нервозен - Дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Сте успеале да ги решите проблемите на полето работа. Задоволни сте затоа што сте успеале да се докажете.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која ја сретнувате во своја близина. Наскоро ќе влезете во врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БИК

Работа: Можно е да сте задатени и да имате голем број обврски. Често ви се случува да не можете да дигнете глава од работа.

Љубов: Ако сте сами, ви доаѓа прилика за нова љубов. Се се случува неочекувано.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Иако сте се надевале на промени на полето работа, во следната фаза судбината ви носи период на стагнација.

Љубов: Ако сте во врска, може да сметате на прилика со саканата личност некои работи да ги разјасните.

Здравје: Покачен притисок.

РАК

Работа: Денеска сте прилично декоцентрирани. Не ви е поволен ден за работа и немојте да очекувате премногу.

Љубов: Осаменоста не ви годи. Сонувате за голема љубов како и за почеток на врска или брак.

Здравје: Нервоза ве следи.

ЛАВ

Работа: Конечно доаѓа до позитивни промени на полето работа кај вас. Имате големо чувство на олеснување.

Љубов: Доколку сте во врска, со саканата личност планирате промени кои ќе бидат значајни од двете страни.

Здравје: Одлично.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ви се укаже шанса да остварите некоја дополнителна заработка низ поголем работен ангажман.

Љубов: Моментално сте во врска која ги задоволува вашите потреби. Немате во план емотивни промени.

Здравје: Ќе ви годи вежбање.

ВАГА

Работа: Можно е да добиете поддршка за остварување на работните планови. Ве очекува поволен ден за кариерата.

Љубов: Очекувајте убав ден со саканата личност. Еден кон друг ги покажувате чувствата.

Здравје: Имате многу енергија.

ШКОРПИЈА

Работа: Задоволни сте од околностите на работното поле. Ова е период во кој треба да изразите благодарност за се што сте постигнале.

Љубов: Ви се допаѓа една нова личност на која не е лесно да и пријдете.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Може да очекувате добар ден на работа. Успешно ќе ги завршите сите работни задачи и обврски.

Љубов: Надевајте се на искрена љубов од страна на саканата личност. Чувствувате дека сте едно за друго.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон неочекувани реакции во комуникацијата со соработниците.

Љубов: Чувствувате голема доза на љубов и приврзаност кон вашиот партнер. Среќни сте во вашиот брак.

Здравје: Мали проблеми со варењето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да се надевате на добри пресврти на ова поле. Поволен период за унапредување на работните вештини.

Љубов: Ве очекува прилика за флерт со личност која ја посматрате веќе некое време.

Здравје: Проблеми со грлото.

РИБИ

Работа: Доаѓате до важни промени на работното поле. Ако бидете брзи во носење одлуки, ќе фатите некоја добра прилика.

Љубов: Вашите емоции кон саканата личност се длабоки и искрени.

Здравје: Немате никакви проблеми.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.05.2020 - 10:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега