Хенри Кавил повторно ќе биде Супермен?

 

 

 

Варнер Брос и Хенри Кавил почнале разговори за тоа актерот повторно да биде Супермен.

 

Кавил веќе ја играше оваа улога во три филмови – „Man of Steel“ (2013), „Batman v Superman: Dawn od Justice“ (2016), како и во „Justice League“ (2017).

 

Британскиот актер изјави дека се уште има многу да покаже како омилениот суперхерој.

 

Засега последната улога во која имавме прилика да го гледаме е серијата „Вештер“ (The Witcher).

 

Дали ви се допадна Кавил или не, веста сериозно покажува дека пандемиајта поминува и оти во следниот период во Холивуд големите филмови повторно ќе се снимаат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.05.2020 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега