ЈСП: Од утре повторно важат бесплатните годишни студентски билети

ЈСП Скопје информираме дека од утре, вторник продолжуваат да важат бесплатните годишни студентски билети за користење на јавниот превоз.

И натаму, нема да важат бесплатните средношколски билети и бесплатниот превоз за возрасни лица.

За сите измени, корисниците на посочениот тип билети ќе бидат навремено известени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.05.2020 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега