Полнете шишиња: Една скопска населба денеска без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на шибер од ф-100 мм на улицата Париска комуна бб пред ТЦ „Хиподром“ во населбата Хиподром, во периодот од 10 часот, па сè до отстранување на дефектот, без вода ќе останат дел од корисниците од населбата Маџари, како и корисниците од населбата Хиподром и село Трубарево во општина Гази Баба.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.05.2020 - 08:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега