Оваа билка е чудо: Ја користите само како зачин, а не сте свесни за здравствените придобивки

Рузмаринот е лековита медитеранска билка која дава неодолива арома на јадењата, особено на месото.

Се употребува како зачин, а има и многу здравствени придобивки од него.

Рузмаринот помага за превенција на рак на дојка, цревата и кожата, а ублажува и тегоби и болки.

Помага при грчеви во цревата и желудникот, а помага и за менструални болки.

Влијае за намалување на стресот, а исто така го поттикнува и растот на косата и го чува нејзиното здравје и сјај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.04.2020 - 23:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега