Наполнете шишиња - една скопска населба денеска ќе биде без вода

Дел од улицата „Маџир Маало“ и улицата „Петричка“ во населбата Маџир Маало денеска од 9 часот ќе немаат вода.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од Водовод и каналзиација“ информира дека причината за прекинот се технички зафати на водоводната мрежа на улицата Петричка со раскрсницата со Маџар Маало.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2020 - 08:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега