Една скопска населба денеска без вода поради дефект

Прекин во водоснабдување денеска од 12 часот имаат корисниците од улиците „Востаничка“, „Баница“, „Наум Охридски“ и „Банско“ во Општина Кисела Вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф-2“ на Востаничка 162.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2020 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега