Подгответе се навреме: Една скопска населба утре без вода

Поради поврзување водоводна мрежа на улица „Петричка“, Маџир маало во населбата Центар, утре без вода ќе бидат дел од корисниците на улиците „Петричка“ и „Маџар Мало“.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде од 09:00 часот па до завршување на работите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.04.2020 - 17:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега