Викендов сончево и топло - уживајте!

Во Македонија за време на викендот ќе биде сончево и топло. Утрата ќе бидат посвежи, додека во текот на денот температурата ќе достигне до 23 степени.

Утринските температури ќе се движат од минус два до осум, а дневните од 16 до 23 степени.

Во Скопје слично време, сончево и тополо со утринска температура до четири и дневна до 21 степен.

И од понеделник се очекува времето повторно да биде сончево и топло.

18.10.2013 - 14:07

најчитано сега