Трогателно: Се заколнаа на вечна љубов во амбулантно возило

Откако на Пејтон Вилијамс му бил дијагностициран четврт степен на рак кон почетокот на месецот,тој се венчаше со својата девојка во автомобилот на итната помош.

62 -годишната Рут Тери по седум години заедно се заколна на вечна љубов во амбулантната кола.

„Драго ми е што ќе си отиде со чувство на спокој и фактот дека Рут е згрижена“, вели неговата ќерка Трејси Хејзен.

 

 

18.10.2013 - 11:01

најчитано сега