Скопје: Го скршил прозорот од автомобилот и фрлил бомба внатре

Го скршил прозорот од автомобилот и фрлил бомба внатре. Полицијата го расчисти случајот поднесе кривична пријава против 35 годишниот скопјанец С.Ч бидејќи на 28 мај годинава, на улицата Јани Лукаровски во Скопје, заедно со уште едно непознато лице, го скршил стаклото на автомобилот марка Рено Меган сопственост на И.Ц. и внатре фрлил бомба. Полицијата информира дека ќе одговара за предизвикување општа опасност и недозволено изработување, држење и тргување со огнено оружје или распрскувачки материи

 

15.10.2013 - 11:45

најчитано сега