Крадците не запираат - скопјанец остана без 450.000 денари

Уште еден стан во Скопје мета на крадци. Во текот на вчерашниот ден околу 16 часот, бил ограбен станот на 55-годишниот С.А. од Скопје, лоциран на улицата  Шумадиска, каде непознат сторител влегол со помош на погоден предмет, извршил пребарување и одзел метална кутија полна со накит и пари.

Крадецот на овој начин се стекнал со 450.000 денари.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

 

15.10.2013 - 11:33
Фото: 
Сител

најчитано сега