Асад: Јас требаше да ја добијам Нобеловата награда за мир

Претседателот на Сирија  Башар ал Асад, коментирајќи го доделувањето на Нобеловата награда за мир, изјавил дека оваа година треба нему да му припадне.

„Јас требаше да ја добијам Нобеловата награда за мир“ – изјавил Асад за либанските медиуми, кои се наклонети кон неговиот режим.

Режимот на Асад се сомничи дека на 21-ви август изведе хемиски напад врз сопствениот народ.

15.10.2013 - 10:08

најчитано сега