Скопјани конечно се разбудија со топли радијатори

По речиси цела недела смрзнување скопјани денеска конечно се разбудија со топли радијатори со што се означи стартот на грејната сезона.

Пред неколку денови Енергетската компанија Балкан Енерџи Груп ја извести јавноста за стартот на грејната сезона, која започна во предвидениот термин иако времето беше студено со што условите за започнување на сезоната на беа исполнети пред повеќе од десет дена, откако три дена по ред во 21 часот беше измерена температура под 12 Целзиусови степени.

 

 

 

15.10.2013 - 09:19

најчитано сега