Овошје кое заменува апчиња - ретко го јадеме, а многу е здраво

Ова овошје ретко го конзумираме, а е многу здраво.

Станува збор за боровинките, кои помагаат при многу здравствени проблеми, објави Готви.мк

Ја подобруваат крвта, помагаат за анемија, за имунитет, за намалување ризик од срцеви заболувања, како и намалување притисок.

Пијте сок од боровинки и ќе чувствувате низа благодети.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега