Време: Не излегувајте без чадор

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а ќе има и појава на дожд и грмежи особено во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од шест до 17, а дневната од 20 до 25 степени.

Во Скопје слично време, со дневна температура до 22 степени.

Во Среда ќе преовладува облачно, нестабилно и посвежо време со врнежи од дожд, а позначителен пад на температурата со засилен северен ветер ќе има во четврток

15.10.2013 - 00:04

најчитано сега