Заработува милиони на Инстаграм и сето тоа поради бујните облини (ФОТО)

Алексас Морган скапо го наплатува својот лик на социјалните мрежи – секси бабичка која сака да ги покажува облините.

Александра, која има повеќе од 1,9 милиони фанови на Инстаграм под прекарот Алексас Морган, заработува околу 200 000 фунти годишно со објавување голи и провокативни содржини, пренесуваат британските медиуми.

 За разлика од другите влијателни девојки на социјалните мрежи, таа се обидува нејзината содржина да биде смешна, што е со воодушевување прифатено од нејзината навивачка армија. Во некои од нејзините омилени пози, Александра се облекува како бабичка, наречена Мими.

 Таа заработува по  2.000 фунти од објава на Инстаграм, а има и дополнителни приходи од платформата onlyfans.com, каде споделува ексклузивни фотографии и видеа, за кои фановите плаќаат 8 фунти месечно.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

If we met, what would be the 1st thing you say to me? : @moezart

A post shared by Alexas Morgan (@alexas.morgan) on Oct 10, 2019 at 10:15am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Happy 4th of July !! Who’s inviting me over to their barbecue? @djsfresh718

A post shared by Alexas Morgan (@alexas.morgan) on Jul 4, 2019 at 12:51pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 20:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега