Мицкоски: За месеци од сега новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност за овие штетни и погрешни политики

Продолжува несовесното однесување на Владата и свесно доведување на државата во подредена положба. Како ВМРО-ДПМНЕ ја разгледуваме можноста за отпочување постапка против сите соучесници во оваа неправда. Свесно ја доведуваат државата во подредена положба, пустошуваат, пљачкаат и несовесно управуваат со буџетот и државните институции. Ново задолжување кое треба да ги покрие штетните и погрешни политика на Владата, а истовремено да ја продолжи политичката кариера на двоецот Заев-Анѓушев. Ве предупредуваме, ВНИМАТЕЛНО со ресурсите на граѓаните, за месеци од сега новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност за овие штетни и погрешни политики. Доаѓа #ОбноваНаМакедонија, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа