Делегација предводена од Мицкоски утре на одбележување на Илинден во Ташмаруниште

 

Делегација предводена од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре ќе присуствува на одбележување на празникот 2-ри Август, Илинден во село Ташмаруниште, Струга.

Во 10:40 часот ќе биде пристигнувањето во село Ташмаруниште, при што ќе положи свежо цвеќе на спомен обележјето на Двата Илиндена. Притоа ќе ја посети и црквата Св. Архангел Михаил.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе има свое обраќање

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2019 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега