ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ги ослободува дрвата, туку го ослободува градот од дрва

 

Шилегов и СДСМ вчера направија масакр во Аеродром, обидувајќи се да го сокријат преку замолкнување на невладините организации кои гушкаа дрва и медиумите кои порано жестоко реагираа на секое исечено дрво, велат во реакција од ВМРО- ДПМНЕ, на соопшшетениеото на СДСМ.

Од партијата велат дека со соопштенија полни со лаги и манипулации нема да ги излажете граѓаните.

„Доцна попладнето кај хотелот „Хилтон“ без присуство на камери и фотоапарати се изврши масовна сеча на дрва.

Шилегов треба да знае дека функцијата градоначалник освен привилегии носи и одговорности.

Шилегов демонстрира подеднаква неспособност како и неговиот шеф Зоран Заев. 

Шилегов е најнеспособниот градоначалник на Скопје и тоа се гледа од ден во ден. По година ипол позади себе нема ниту еден сериозен проект. 

Шилегов нема капацитет да го води Скопје. Шилегов мора да си замине“ стои во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.07.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега