ДУИ: Согласни сме да одиме на предвремени избори

 

Втората половина на мај, почеток на јуни или најдоцна октомври наредната година се добри термини за одржување на предвремени парламентарни избори сметаат од владеачката ДУИ, јавува Сител.

Коалицискиот партнер на СДСМ вели дека не е за предвремени избори годинава кога треба да се завршат процесите со зачленување на државата во НАТО и добивање датум со ЕУ но наредната година тоа би можело да се случи пред редовниот термин во декември. Ова го најави пратеникот на ДУИ Артан Груби по барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега