СДСМ: Мицкоски е срам за земјата

 

СДСМ со соопштение до јавноста:

- Фрустрираниот анти-западен пион Мицкоски е срам за земјата. Мицкоски се става на страна на туѓи интереси, на оние кои се анти-НАТО и не сакаат нашата земја да биде дел од евроатлантскиот сојуз.Очигледно Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се препознаваат во таква деструктивна матрица базирана на лажни вести и затоа ја поддржуваат. Од друга страна, Зоран Заев жестоко ги брани врвните национални и стратешки интереси, членството во НАТО и ЕУ, секаде и секогаш, велат од СДСМ:

 

 Додаваат колку тоа да и се допаѓа на сите деструктивни сили, Република Северна Македонија станува 30-та членка на НАТО и ќе биде дел од ЕУ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега