ФОТО+ВИДЕО: Овој момент ги разгневи фудбалските фанови

Бразилецот во самиот финиш од мечот по еден дуел со Рафаел симулираше тешка повреда лежејќи на тревникот, поради што играчот на Јунајтед доби директен црвен картон, а на фотографијата која го обиколи светот се гледа насмевка на лицето на Луиз.