Дебели сте бидејќи имате вишок вода во организмот: Исфрлете 5 литри вода од телото за 3 дена

Постојат многу рецепти за подготовка на чај од магдонос, а овој го пробале многумина и се воодушевил, бидејќи за три дена се губат 5 килограми.

Во 1 литар вода зовриена вода додадете 5 лажици сецкан магдонос. Течноста оставете ја да отстои 20 минути, а потоа процедете ја или пијте заедно со сецканиот магдонос.

Чајот може да се пие ладен или топол. Може да се пие во која било доба од денот, освен дозна навечер, бидејќи предизвикува често мокрење.

Имајте во вид дека исфрлањето на течности од организмот е многу важно. Со урината се исфрлаат отровите, бактериите и другите штетни материи, а магдоносот научно е докажано дека е одличен диуретик.

Не претерувајте со конзумацијата, дозволено е до 1 литар дневно од овој чај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега