Хали Бери роди синче

Славниот холивудски пар Хали Бери и Оливие Мартинез, добија син. Како што пренесуваат американските медиуми, 47 годишната актерка се породила вчера во болницата Цедарс Синаи во Лос Анџелес.

За Хали Бери ова е второ дете, покрај петгодишната ќерка која ја има со канадскиот манекен Габриел Обри. На Мартинез ова му е прво дете. 

Хали Бери и Оливие Мартинез се во брак од јули минатата година.

06.10.2013 - 13:58

најчитано сега