Итар полицаец од Гостивар заврши зад решетки

Полицаец од Гостивар си заработи кривична пријава и притвор, откако во последниве два месеци се богател земајќи поткуп од граѓанин.

СПоред информациите од полицијата, 43 годишниот С.П. земал поткуп од лице на кое му бил одземен автомобилот поради сомнение дека учествувал во сообраќајка. Полицаецот му ветил дека ќе му го врати возилото и дека ќе му помогне во обезбедување царински и други документи за легализирање на возилото.  

Итриот полицаец заработи 30 дневен притвор.

06.10.2013 - 11:54

најчитано сега