Ноќите и утрата грч ладни

 

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот во југозападните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за слаб краткотраен дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 16 до 22 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала, а кон крајот на денот зголемена облачност. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 19 степени.

05.10.2013 - 15:29

најчитано сега