Природен лек за дијабетес – Евтино и лесно го регулира шеќерот во крвта

Диајбетисот често го нарекуваат „тивок убиец“ бидејќи е тешко да се препознаат симптомите на време, а понекогаш и да се препознаат многумина ги игнорираат.

Ова се симптоми на кои треба да обрзнете внимание: 

-Силна жед или сува уста

- честа потреба за мокрење

- силна желба за храна

- необично слабеење иако јадете

- слабост и умор

- чести инфекции

- гребаниците по тело бавно заздравуваат

- замаглен вид

Овој лек помогнал на многумина , а еве што ви е потребно и како да го подготвите:

Состојки:

- една рака кељ

- 5 киви

- 1 банана

- 1 јаболко

Ставете во блендер половина литар вода и сите овие состојки, па промешајте сѐ заедно. Добиениот напиток пијте го наутро по една чаша пред појадоот, а остатокот од напитокот пијте го во текот на денот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа