Ако имате повеќе од 40 години треба да престанете да ги пиете овие таблети- наместо тоа користете природен напиток

Докторите се оние кои не усмеруваат кои таблети да ги земаме а кои не, но сепак има многу луѓе кои се решаваат да пијат апчиња на своја рака, посебно за симптоми како што се главоболка, забоболка, настинка и слично.

За овие симптоми луѓето често се одлучуваат за ибобруфен, но треба да знаете дека ако имате над 40 години овој лек може да биде токсичен за вашите срцеви мускули.

Па затоа наместо таблета одлучете се за природна алтернатива која може да ви помогне а тоа е куркумата.

Оваа била има лековито дејство и може да помогне за повеќе од 600 здравствени проблеми.

Измешајте една лажиа прав од куркума во шоња мед и сок од еден цеден лимон, па измешајте со дрвена лажица.

додадете една лажичка топла вода  или чај и пијте го овој напиток ти пари во денот, а резултатите ќе бидат видливи за рекордно време.

Таблетите ќе бидат минато.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.05.2019 - 17:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега