Нов начин на подготвување кафе - лекува тироидна жлезда, анемија и болки во коските

Помага и кај менструалните болки, регулира лошо варење на храната и лекува внатрешни и надворешни хемороиди, го стабилизира крвниот притисок и го намалува нивотот на холестеролот и триглицеридите.

Дали сте знаеле дека постои напиток од желад сличен на кафето? Што е најдобро од сѐ имат толку сличен вкус на кафето, што овој пијалок се нарекува желад кафе.

zir

Подготовка:

Зрелите желади треба да се пропржат, да се излупат, а потоа да се сомелат во силен блендер. Кога ќе го подготвите напитокот, ставете вода да врие, додајте лажица од мелениот желад и варете десет минути. Процедете го напитокот и подготвени сте за лекување на тироидната жлезда.

Во напитокот може да додадете млеко или шеќер, но најдобро е да се пие без додатоци.

Овој напиток ја поправа крвната слика, лекува анемија, а намалува болки и во коските и зглобовите, особено кај лица над 40 години.

Пробајте и ќе сфатите зошто овој рецепт го воодушеви светот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.04.2019 - 21:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега