Груби: Ниту еден од гласовите на Река нема да оди кај Давкова

Ниту еден од тие гласови на Блерим Река нема да одат кај концепт кој не е за Европска иднина и за европска Македонија, рече Артан Груби, од ДУИ, синоќа на една од телевизиските дебати.

„Иако Гордана Силјановска Давкова си ги инкасираше кај себе, сепак сметам дека ниту еден од овие над 76 илјади гласови нема да е за неевропска Макеоднија и тоа го гарантирам, рече Груби на телевизија Сител

Инаку Силјановска Давкова претходно на прес конференцијата рече дека заедно со гласовите на Река опозицијата има огромна разлика.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 17:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега